perak1
Selamat datang Ke Perak1 forum** Kepada pelawat, sila mendaftar untuk menikmati segala kemudahan Perak1 forum.** Diharap semua sahabat yg baru berdaftar, sila memperkenalkan diri anda di ruangan forum .anda juga boleh login forums ini dengan email FB anda danjangan lupa Like Fb perak1:KENALKAN DIRI ANDA:. Perak1 forum.** Pelawat yang mengalami masalah register atau login sila emailkan kepada khalifah_alammaya2000@yahoo.com(forum admin support).** Selepas mendaftar, anda akan secara Automatik telah menjadi ahli perak1 forum dan seterusnya anda boleh login untuk memasuki Perak1 forum tanpa menunggu sebarang e-mail pengaktifan akaun.Selamat melayari Perak1 forum PASTI CERIA BERSAMA KAMI.
perak1
Selamat datang Ke Perak1 forum** Kepada pelawat, sila mendaftar untuk menikmati segala kemudahan Perak1 forum.** Diharap semua sahabat yg baru berdaftar, sila memperkenalkan diri anda di ruangan forum .anda juga boleh login forums ini dengan email FB anda danjangan lupa Like Fb perak1:KENALKAN DIRI ANDA:. Perak1 forum.** Pelawat yang mengalami masalah register atau login sila emailkan kepada khalifah_alammaya2000@yahoo.com(forum admin support).** Selepas mendaftar, anda akan secara Automatik telah menjadi ahli perak1 forum dan seterusnya anda boleh login untuk memasuki Perak1 forum tanpa menunggu sebarang e-mail pengaktifan akaun.Selamat melayari Perak1 forum PASTI CERIA BERSAMA KAMI.
perak1
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
perak1

HomeGallerySearchLatest imagesRegisterLog in

Receive all updates via Facebook. Just Click the Like Button Below

?

Dapatkan Widget Ini Di Aku Punyer Lah! | Get RM100 A Week @ Blogger Tips

resepi makanan pelik pernah aku lihat..

Go down 
AuthorMessage
miss-lady
Admin
Admin
miss-lady

resepi makanan pelik pernah aku lihat.. Empty
PostSubject: resepi makanan pelik pernah aku lihat..   resepi makanan pelik pernah aku lihat.. Icon_minitimeMon Feb 01, 2010 9:13 pm

resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 905987 resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 375499 resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 519688
hai kawan-kawan.. resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 519688

di pagi subuh buta kol 1.58 pagi di hari selasa bulan febuari 2010 ni.. cewaaahh resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 869229 resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 879127
aku takleh tido so aku pon tetiba rajin lak malam ni dok usha2 sal resepi kat luar resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 879127
ok back to the topic.. resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 519688

aku ni asal pon orang sabah tp aku tak peka sangat ngan makanan popular kat sabah.. sebab aku tau masak dan makan ja.. kira suka masak koboy la sebab life aku ni very simple je resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 994345

hmm..so bila di tanya oleh org melayu kat semananjung ni ape makanan popular kat sabah, aku jawab la tak tahu resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 502865 resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 869229

baru je td aku dpt resepi ni ..dr forum sabah, aku tgk macam best je.. tp org asli je kot nak makan.. hehe .. tp aku rasa lah kan, org jepun pon suka makanan mcm ni sebab org jepun suka makanan yg tak masak resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 582177

ok tgk pic ni ....
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. Fishhinava180504

ha nmpk kan.. memula aku tgk macam iiiyerkkk ape ni..bluekkk.. tp bila tgk bahan bahan n cara buat nya lak aku jd meleleh air liur sebab ade limau kapas,campoqkan ngan ikan ni.. ermm meleleh ayaq liur naa. hehe resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 582177

ok ni cara n bahan nya resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 519688

Bahan-bahan ( 10 - 15 Orang )

* Ikan Tenggiri ( Sederhana)
* 6 Ulas Bawang Merah (dihiris)
* 2 Ulas Bawang Putih (dihiris)
* 3-4 Biji Limau Kapas (Ambil jusnya)
* Sedikit garam, serbuk perasa, Halia

Cara-cara

1. Ikan Tenggiri dibersihkan terlebih dahulu, kemudian dicincang hingga lumat.
2. Tuangkan sedikit air panas ke atas isi ikan tersebut selama 1 minit dan toskan.
3. Semua bahan yang telah dihiris halus tadi digaulkan bersama dengan isi ikan.
4. Kemudian dicampur dengan jus limau kapas.

so lau agak2 nak try tu jgn la segan silu naa.. selamat la mencuba kawan2 resepi makanan pelik pernah aku lihat.. 83255
Back to top Go down

resepi makanan pelik pernah aku lihat..
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» resepi kuih raya
» resepi nasi ayam sehati bendansa
» MAKANAN PENGARUHI SIKAP KITA
» Perkara Pelik
» ikan pelik